دانلود و پشتیبانی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

s f

اطلاعات تماس
ایران چهارمحال و بختیاری
شهرکرد خیابان اول
[email protected]
038312345678

دژینو | dezhino

چگونه تقلب کلیکی را تشخیص دهیم؟

چگونه تقلب کلیکی را تشخیص دهیم؟

نویسنده : فـــــرزان فروغی فر | تاریخ بروزرسانی : 1401/09/05

اولین قدم برای جلوگیری از ضرر و زیان ناشی از تقلب کلیکی(کلیک فراد)، شناسایی صحیح و به موقع آن است. پلتفرم های تبلیغات کلیکی تا حدودی کلیک های تقلبی را شناسایی می کنند ولی امکان دارد بعضی ورودی های نامعتبر از فیلتر آن سایت ها رد نشود. 

علیرغم وجود روش های گوناگون برای انجام تخلفات کلیکی و ماهیت تغییر پذیر و رو به پیشرفت این تخلفات در اغلب اوقات می توان انتظار داشت در صورت بروز این تخلف 2 نشانه نمایان شوند:

 

1- تغییرات ناگهانی در ترافیک ورودی به سایت

همواره شاخص های آماری وبسایت خود را مورد تحلیل قرار دهید. آیا اخیرا افزایش ناگهانی در ترافیک ورودی به سایت خود را شاهد بوده اید؟ آیا وجود ip هایی با تعداد بازدید زیاد و غیر متعارف نظر شما ره به خود جلب کرده است؟ این نشانه ها بعلاوه سایر نشانه هایی از این دست از احتمال وقوع تخلفات کلیکی بر روی تبلیغات شما خبر میدهند، مخصوصا اگر مبدا این ترافیک هم از جایی بجز سایت های منتشر کننده تبلیغات شما باشد.

 

2- CTR بسیار بالا یا نرخ تبدیل (Conversion rate) بسیار پایین

افزایش ناگهانی و شدید در CTR یا کاهش ناگهانی نرخ تبدیل وبسایت شما هم میتواند بیانگر رخ دادن تخلفی در تبلیغات شما باشد.

 

این شاخصه ها در صورتیکه بطور مستمر و برای تمام منابع ترافیک سایت شما مورد تحلیل و بررسی قرار گیرند می توانند کمک بزرگی برای تشخیص کلیک فراد به شما کنند.

 

چگونه کسب و کار خود را از تخلفات کلیکی در امان نگه داریم؟

بعد از تشخیص احتمال وقوع تخلف در تبلیغات، به چند روش می توانیم تاثیر این تخلفات را بر روی کسب و کار خود کاهش دهیم:

 

1- همواره آماده باشید!

بهترین راه برای مقابله با تخلفات کلیکی و در کاهش تاثیرات آن بر کسب و کارتان این است که همواره از احتمال وقوع آن آگاه باشید و قبل از درگیر شدن با آن درباره اش فکر کنید.

مواجهه با تخلفات کلیکی آمادگی و فعالیت دائمی و همیشگی شما را می طلبد. باید همواره حواستان به منابع ترافیک و کاربران ورودی از هر منبع باشد تا در صورت وقوع تخلف در کمترین زمان آن را تشخیص داده و جلوی ضرر و زیان های هنگفت آتی را بگیرید.

اگر از Google Ads استفاده می کنید میتوانید برای مانیتور کردن ترافیک ورودی از منابع مختلف، از داشبورد گوگل ادز خود استفاده کنید.

 

2- آی پی های مشکوک را بلاک کنید.

یکی از اقداماتی که میتواند به کاهش تخلفات کلیکی در تبلیغات شما منجر شود شناسایی و بلاک کردن آی پی هایی است که مطابق مطالب گفته شده رفتاری مشکوک داشته اند. این روش با گذشت زمان و افزایش تعداد آی پی های بلاک شده می تواند تاثیر خوبی در جلوگیری از تخلفات بر روی تبلیغات شما داشته باشد. هرچند که با افزایش ترافیک ورودی به سایت شما شناسایی تمام ip های مشکوک کاری بسیار وقت گیر خواهد بود.

در صورت استفاده از گوگل ادز میتوانید در تنظیمات (Settings) و در قسمت IP Exclusions آی پی های مشکوک را وارد نموده تا ازین پس تبلیغات شما برای آن آی پی ها به نمایش در نیاید.

ولی اگر از تبلیغات همسان و بنری استفاده می کنید و در هیچ قسمتی امکان بلاک کردن IP را ندارید این کار را به دژینو بسپارید.


فقط کافیست در اینجا ایمیل خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


3- محل تبلیغات خود را با دقت بیشتری مشخص کنید.

برخی مواقع محدود کردن محل نمایش تبلیغات میتواند کمک شایانی که کاهش کلیک فراد کند. بعنوان مثال اگر هدف تبلیغات شما ایرانی ها هستند و از پلتفرم گوگل ادز استفاده میکنید میتوانید مشخص نمایید که تبلیغات شما به آی پی های سایر کشورها نمایش داده نشود (با این روش تبلیغات شما برای افرادی که از vpn استفاده میکنند هم به نمایش در نخواهد آمد. اما کاهش درصدی از ترافیک ورودی با هدف کاهش ضرر و زیان ناشی از تبلیغات کلیکی امری منطقی به نظر میرسد.)

برای این منظور در قسمت تنظیمات پنل گوگل ادز خود، در قسمت Locations کشور هایی را که نمیخواهید تبلیغات شما به آنها نمایش داده شود را exclude کنید.

یا اگر از تبلیغات همسان و بنری استفاده می کنید از سایت های معتبر تر با الکسا زیر 1000 و یا بهترین کار ببینید کدام سایت تبلیغ گیرنده(پابلیشر) از استاندارد دژینو استفاده و دژینو آن را تایید می کند.

 

4- در صورت امکان نمایش تبلیغات خود را فقط در سایت های معتبر انجام دهید.

یکی دیگر از عواملی که می تواند در کاهش تخلفات تبلیغاتی برای شما موثر باشد محدود کردن تبلیغات در سایت هایی است که از درستی عملکرد آنها اطمینان دارید.

هرچند که این روش در شرایطی که در کمپین های تبلیغاتی حضور دارید و تبلیغات شما روی ده ها و صد ها سایت قرار گرفته اند کاری دشوار و در ظاهر نشدنی است، ولی می تواند تاثیر یسزایی در کاهش تخلفات تبلیغاتی شما داشته باشد.

در صورت استفاده از گوگل ادز، در پنل خود به قسمت Campaigns رفته و Display Networks را انتخاب کنید. سپس در بخش targeting وبسایت های مدنظر خود را انتخاب کنید.

و اگر می خواهید از سایت های ایرانی استفاده کنید کافیست با دژینو سایت های با کیفیت را رصد کنید.

 

با ما در ارتباط باشید [email protected]

ارسال نظر