دانلود و پشتیبانی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

s f

اطلاعات تماس
ایران چهارمحال و بختیاری
شهرکرد خیابان اول
[email protected]
038312345678

دژینو | dezhino

8 نوع تقلب موجود در کسب و کار ایکامرسی

8 نوع تقلب موجود در کسب و کار ایکامرسی

نویسنده : مهسا اذانی | تاریخ بروزرسانی : 1400/04/14

دست کم گرفتن نقش مارکت پلیس ها (Marketplaces) در جهانی که بیشتر ارتباطات در وب اتفاق می افتد و محیط مجازی ما پر از تبلیغات با محصولات و خدمات جذاب برای خرید است، دشوار است. در همین حال، بدیهی است که بسیاری از هکر ها و متقلبان با استفاده از بات و بدافزار برای به خطر انداختن داده های کاربران، سعی در سوءاستفاده از آن داشته باشند.

 

فهرست مطالب

 1. آمار تشخیص تقلب در ایکامرس
 2. روند تقلب در ایکامرس  
 3. مقدمه ای برای پیشگیری از تقلب در ایکامرس
 4. تقلب در ایکامرس: 8 نوع رایج

 

آمار تشخیص تقلب در ایکامرس

طبق آمار، میزان تقلب در ایکامرس  زیاد است. با تخمین فروش ایکامرس  در سال 2020 به 630 میلیارد دلار، پیش بینی می شود که 16 میلیارد دلار به دلیل تقلب از بین رفته است. آمازون تقریباً یک سوم معاملات ایکامرس  در ایالات متحده را تشکیل می دهد. تعداد فروش آمازون هر ساله حدود 15 تا 20 درصد افزایش می یابد. از سال 2018 تا 2019 ، هزینه ایکامرس  57٪ افزایش یافته است و خوبه بدونید سومین بار در تاریخ ایالات متحده که پول صرف خرید آنلاین از مبلغ هزینه شده در فروشگاه های فیزیکی بیشتر است.

آمار تشخیص تقلب در ایکامرس

كرو انگلستان و مركز مطالعات مقابله با تقلب (CCFS) با داده های بیش از 1300 شركت از تقریباً هر زمینه اقتصادی، كامل ترین پایگاه اطلاعاتی اروپا درباره تقلب را ایجاد كردند. مطالعات نشان می دهد که 21٪ از مصرف کنندگان از سرقت داده های کارت اعتباری آنها می ترسند و 19٪ معتقدند که ممکن است از اطلاعات محرمانه آنها سوءاستفاده شود. 54٪ از مصرف کنندگان گفتند که در اینترنت با اقدامات متقلبانه یا مشکوک روبرو هستند که بیشتر از طریق تماس با پیامک ناخواسته تلفن همراه (18٪)، فروش درب منزل (13٪)، نامه های پستی (12٪) یا فروشگاه ها (5٪) بوده است.

گزارش ها و نظرسنجی های کاربران نشان می دهد که مشاغل ایکامرس  باید از خطرات احتمالی تقلب و همچنین ابزارها و راه حل های مقابله با آنها آگاه باشند، به طوری که کاربران هنگام پرداخت های آنلاین احساس آرامش و اعتماد به نفس بیشتری کنند.

روند تقلب در ایکامرس  

تقلب هرگز چیز جدیدی نبوده است، اگرچه با افزایش تعداد معاملات بدون پول نقد، روند تقلب در ایکامرس  افزایش می یابد. این امر به ویژه اکنون آشکار است، زمانی که دنیا از خریدهای داخل فروشگاه دور می شود. به دلیل قرنطینه کرونا (COVID-19)، مردم برای سالم ماندن یا اینکه محصولات مورد نیاز در فروشگاه های محلی در دسترس نیستند مجبورند خریدهای بیشتری را به صورت آنلاین انجام دهند.

روند تقلب در ایکامرس  

محافظت ایکامرس در برابر تقلب

همانطور که روند تقلب در ایکامرس افزایش می یابد و سناریوهای تقلب در ایکامرس و کشف نرم افزارهای مخرب پیچیده تر و دشوارتر می شود، محافظت ایکامرس از تقلب  هرگز اینقدر مهم نبوده است. برای اطمینان از محافظت از تجارتتان، هر کسب و کار باید به آخرین روند تخیص تقلب مانند نرم افزار مدرن تقلب در ایکامرس در زمینه هوش مصنوعی (AI) توجه کند، بهترین روشهای پیشگیری از تقلب را بیاموزد و از موارد متداول آگاهی داشته باشد.

 


 

ما در دژینو به این موضوع “چرا کسب و کار ها باید از پلتفرم های تشخیص تقلب استفاده کنند و خودشان به مقابله با تقلب نروند؟”  پرداخته ایم.

 


 

مقدمه ای برای پیشگیری از تقلب در ایکامرس

بنیانگذار معروف آمازون جف بزوس می گفت:

ما مشتریان خود را به عنوان مهمان دعوت شده در یک مهمانی می بینیم و میزبان ما هستیم. این وظیفه ما است که هر روز هر جنبه مهمی از تجربه مشتری را کمی بهتر کنیم. “

مقدمه ای برای پیشگیری از تقلب در ایکامرس

آنچه در مورد این نقل قول صادق است این است که بسیار مهم است که تجربه هر مشتری را رضایت بخش کنید، مخصوصاً وقتی که صحبت از امنیت حساب های او و پول خرج شده در اینترنت باشد.

هنگامی که به چگونگی کاهش تقلب فکر می کنید، اولین چیزی که یک کسب و کار در ایکامرس باید از آن مراقبت کنند توسعه چارچوب مدیریت ریسک است. این شامل آگاهی از خطر کانال (به عنوان مثال: تلفن همراه ، آنلاین ،ترمینال پرداخت و شبکه) و ایجاد یک استراتژی تقسیم بندی بر اساس روش ارزیابی ریسک عملیاتی مانند روش کمی یا کیفی است.

آسیب پذیری ممکن است در همه کانال ها وجود داشته باشد، بنابراین ایجاد یک محیط کنترل شده با لایه های کاملاً مشخص که چرخه معامله را دنبال می کنند و مقاومت آن را در برابر تلاش های بی وقفه مجرمان برای یافتن مکان های ضعیف و ضربه به آنها اثبات می کند، امری حیاتی است.

بیایید رایج ترین سناریوها را در نظر بگیریم تا بهتر درک کنیم که ریشه تقلب از کجا شروع می شود:

 

# روند تقلب در ایکامرس براساس اهمیت تهدید رتبه بندی شده است.
1 هک از طریق پست الکترونیکی کسب و کار:
2 نقض داده ها
3 انکار فعالیت های یک کاربر در سرویس یک کسب وکار
4 هک با حساب ایمیل
5 بدافزار / scareware
6 فیشینگ / spoofing
7 باج افزار

 

 


 

توضیح مفصل این 7 مورد را در این مقاله “تاثیر تقلب بر کسب و کار های ایکامرس” بخوانید.

 


 

تقلب در ایکامرس: 8 نوع رایج

تعداد روشهایی که متقلبان ممکن است برای رسیدن به حسابهای شما استفاده کنند بیشمار است و فقط به تخیل آنها محدود می شود، هرچند ترفندهایی وجود دارد که معمولاً مرتکبان جرایم مالی آنها را دنبال می کنند.

در اینجا، ما به هشت نوع تقلب در ایکامرس می پردازیم:

 • تقلب کلاسیک
 • تقلب در مثلث سازی
 • تقلب در رهگیری
 • کارت شناسایی اعتبار تقلب
 • تقلب Chargeback
 • تقلب در پرداخت دیجیتال
 • تقلب در برنامه بازرگان
 • ثبت نام در تقلب یا سو abuse استفاده از تبلیغات

تقلب کلاسیک: این ساده ترین نوع تقلب است و به معنای سرقت جزئیات کارت بانکی قربانی در Dark Web است. وقتی مجرمی خرید غیرمجاز انجام می دهد، قربانی می تواند در مورد خرید غیر مجاز گزارش کند. بانک حساب جاری را می بندد و شماره کارت اعتباری جدید صادر می کند و یک کارت اعتباری جدید برای مجرم که پیامک و یا ایمیل قربانی را هک کرده ارسال می کند. این معمولاً روشی برای متقلبان تازه وارد است.

تقلب در مثلث سازی: به این نوع تقلب مثلث سازی گفته می شود زیرا در آن متقلبی، خریدار قانونی شرکت دارد. یک مجرم یک فروشگاه آنلاین در آمازون یا eBay ایجاد می کند که محصولات پر تقاضا را با قیمت های غیرمعمول می فروشد. وی پس از دریافت مشخصات کارت از مشتریانی که سفارش آن را داده اند، کالاهایی را از یک فروشگاه قانونی خریداری می کند تا برای مشتریان ارسال کند. و اطلاعات کارت مشتری را دریافت میکند.

تقلب رهگیری: در این نوع تقلب، مجرمان سفارشی را ایجاد می کنند که آدرس صورتحساب و روش ارسال مرسوله با آدرس مرتبط با کارت متقاضی مطابقت داشته باشد. سپس آنها سعی می کنند بسته را با استفاده از یکی از این روش های به دست آورند بدون پرداخت وجهی از خودشان:

 • درخواست از خدمات پشتیبانی ایکامرس برای تغییر آدرس سفارش قبل از ارسال آن ؛
 • از سیستم حمل کالا درخواست می شود تا سفارش را دوباره به محلی بفرستد که بتواند کالا را بدزدند.
 • منتظر رسیدن مرسوله به آدرس دارنده کارت واقعی می شوند و بعد از رسیدن و امضا، مرسوله را دریافت می کنند و آن را به سرقت می برند.

تقلب در مورد آزمایش اعتبار کارت: در این حالت، یک مجرم جزئیات مختلف کارت را آزمایش می کند تا اعتبار مدارک را مشخص کند و سپس از آنها در وب سایت دیگری برای ایجاد اتهامات غیرمجاز استفاده می کند. اگر یک وب سایت کارت را به دلیل تاریخ انقضا نامعتبر رد کند، آنها می دانند این عددی است که باید با استفاده از ربات ها جایگزین کنند.

تقلب Chargeback: مشتری بصورت آنلاین سفارش می دهد، اما پس از آن به دلیل سرقت کارت وی درخواست بازپرداخت می کند. این معمولاً پس از تحویل کالا اتفاق می افتد. این تقلب بیشتر از آنکه برای متقلبان باتجربه باشد بیشتر برای مشتریان معمول است و تشخیص آن دشوار است.

دلیل درخواست Chargeback ٪
خرید با کارت اعتباری مسروقه انجام شده است 30
محصول نرسید 26
فروشگاه کالای اشتباهی را ارسال  کرده 15
مشتری از محصول راضی نبود 4
این محصول با شرح وب سایت مطابقت ندارد 4
صورتحساب مضاعف یا سایر خطاهای صورتحساب 3

طبق Chargeback 911 ،حدود  40٪ از افرادی که درخواست Chargeback دارند در نهایت دوباره این کار را انجام می دهند و در سال 2020 زیان حساب شارژ برگشتی برای مشاغل از 25 میلیارد دلار فراتر خواهد رفت.

تقلب پرداخت دیجیتال: دستیابی  به موفقیت در فناوری و معرفی استاندارد EMV (در اصل Europay ، Mastercard و Visa) سطح امنیت خرده فروشان فیزیکی را به شدت افزایش داد. از طرف منفی، تراشه EMV در کارت ها از معاملات آنلاین محافظت نمی کند، این امر باعث می شود مجرمان به راحتی از کارت های سرقت شده استفاده کنند. حتی مشتریان مشروع نیز وقتی با معاملات خود با یک بانک مناقشه کنند می توانند متقلب شوند و می توانند پول و کالا را بدست آورند. فقط یک ابزار محافظت از تقلب پیشرفته یا یک راه حل تشخیص سفارشی می تواند به طور موثر با آن مقابله کند. رویکرد یادگیری ماشین در اینجا بسیار مهم است، زیرا امکان سازگاری با الگوهای جدید فعالیت مجرمانه را فراهم می کند و شما را در مورد اقدامات مشکوک مشتریان هشدار می دهد. در ادامه مقاله در مورد راه حل های ماشین لرنینگ ML برای حل این مشکل صحبت خواهیم کرد!

تقلب در نرم افزار کسب و کار ها: در حالی که بسیاری از سازمان ها، به ویژه خرده فروشان، از نوعی برنامه برای بهبود خدمات مشتری خود استفاده می كنند، این نیز می تواند ریشه اصلی مسائل باشد. وقتی مجرمان برنامه شما را هک می کنند یا از اطلاعات کارت اعتباری دزدیده شده برای پرداخت کالاها استفاده می کنند، می تواند دو برابر بیشتر برای شما هزینه داشته باشد، دقیقاً مانند تقلب پرداخت دیجیتال. اگر اطلاعات کارت به سرقت رفته باشد، نه تنها از کالاهای خود استفاده خواهید کرد بلکه باید قیمت خرید آن را نیز پس بگیرید. شما می توانید هر معامله را به صورت دستی بررسی کنید و این قطعاً به کاهش خطرات کمک می کند. با این حال، اگر تجارت شما در مقیاس وسیع با تعداد زیادی معامله اجرا شود، نمی توانید به صورت دستی هر معامله را چک کنید. پارامترهایی که باید برای جلوگیری از سناریوی تقلب در اینجا کنترل کنید سرعت معاملات (تعداد دفعاتی که معامله از یک برنامه تلفن همراه خاص اتفاق افتاده است)، شماره کارت متصل به این برنامه و حتی دستگاه و آدرس IP مشتری است. یک راه حل خودکار می تواند به راحتی از بروز این نوع تقلب جلوگیری کند.

ثبت نام در تقلب یا سوءاستفاده از تبلیغات: تبلیغات یک روش عالی برای ایجاد وفاداری مشتریان شما است. پاداش ثبت نام یک روش موثر برای جذب مخاطب جدید با انگیزه است. این می تواند یک هدیه، یک کالای رایگان برای هر مشتری جدید، تخفیف یا یک طرح اشتراک ویژه باشد. با این حال، با داشتن یک بانک اطلاعاتی از اطلاعات شخصی سرقت شده یا اطلاعات کارت اعتباری، مجرمان می توانند با ایجاد حساب های جدید جعلی مشتری، چندین بار از تبلیغ ویژه شما استفاده کنند اگر تصمیم دارید به طور دستی با این تهدید مقابله کنید، می توانید این مسئله را توسط حساب های مختلف با استفاده از آدرس IP، آدرس فیزیکی یا شماره تلفن یکسان مشاهده کنید.


 

در ادامه حتما بخوانید: چگونه تقلب در کسب و کار ایکامرسی را شناسایی کنیم؟

 


 

ارسال نظر