دانلود و پشتیبانی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

s f

اطلاعات تماس
ایران چهارمحال و بختیاری
شهرکرد خیابان اول
[email protected]
038312345678

دژینو | dezhino

نحوه استفاده از گزارش Assisted Conversions در گوگل آنالیتیکس

هنگامی که کاربر در وب سایت شما کانورت می شود، اغلب از طریق journey یا همان سفر از کانال های مختلف است و به عنوان یک پرفورمنس مارکتر، وظیفه شما ردیابی دقیق این journey است.

 

اسیست کانورژن assisted Conversions راهی عالی برای درک کانال‌هایی است که از تبدیل‌های کاربر پشتیبانی می‌کنند، حتی اگر آن کانال‌ها مستقیماً در کانورژن نهایی شرکت نداشته باشند.

 

در این مقاله، ما یاد خواهیم گرفت که چگونه از گزارش assisted Conversions در گوگل آنالیتیکس برای بهبود پرفورمنس بازاریابی خود استفاده کنیم و کانال هایی که ترافیک نامعتبر دارند و کلا کانال های متقلب را شناسایی کنیم! چطوری؟؟ با ما همراه باشید

 

فهرست این مقاله:

 

assisted Conversions چیست و چرا از آنها استفاده کنیم؟

گزارش assisted Conversions در Google Analytics

نسبت assisted Conversions / Direct Conversions

نحوه استفاده از نسبت assisted Conversions / Direct Conversions

راه تشخیص ترافیک نامعتبر و کانال های متقلب با کمک Multi-Channel Funnels

 

assisted Conversions چیست و چرا از آنها استفاده کنیم؟

assisted Conversions تعاملاتی هستند که منجر به تبدیل می شوند اما منبع اصلی یا نقطه تبدیل برای مخاطب نیستند.

 

بنابراین، تمام تعاملات در یک مسیر تبدیل (به جز آخرین تعامل) assisted Conversions هستند.

 

گوگل آنالیتیکس گزارشی در مورد assisted Conversions ارائه می دهد. برای دسترسی به آن، می توانید در حساب خود به مسیر Conversions → Multi-Channel Funnels → Top Conversion Paths بروید.

 

شما می توانید طول مسیر (Path Length) و نوع تراکنش را در این گزارش انتخاب کنید. برای مثال ما طول مسیر 6 را انتخاب کردیم و در زیر E-commerce اومدیم و Transactionرا انتخاب کردیم.

نتایج این گزارش مسیر کانال هایی را که کاربر قبل از کانورژن  بازدید کرده است را نشان می دهد.

برای اینکه نمای دقیق‌تری از این گزارش‌ها داشته باشیم، از  (multi-channel funnel Path  (MCF – به Source Medium Path تغییر می‌دهیم.

 

این یک مسیر از تمام کانال های بازدید شده توسط کاربر قبل از تبدیل را نشان می دهد.

توجه داشته باشید که تمام گزارش‌های Google Analytics مربوط به Acquisition از یک مدل اسناد استاندارد استفاده می‌کنند. طبق این مدل، گزارش تنها به آخرین کانال(last channel) در مسیر اعتبار تبدیل می دهد و تمام منابع قبلی را نادیده می گیرد.

 

این بدان معناست که در مثال ما، اعتبار این تبدیل به gdeals.googleplex.com داده می شود، بدون توجه به همه کانال های قبلی.

اما برای یک پرفورمنس مارکتر، منابع دیگری که کاربر را برای تبدیل نهایی تسهیل می‌کنند، همچنان برای اهداف ردیابی مهم هستند. ما می‌توانیم این منابع را از دو طریق ردیابی کنیمبا استفاده از مدل Attribution یا assisted Conversions.

 

مدل assisted Conversions در گوگل آنالیتیکس بسیار قدیمی است. هر تبدیلی که آخرین تبدیل نبوده است را به عنوان assisted Conversions حساب می کند.

 

بنابراین، در مثال ما، همه 5 کانال دیگر از 6 کانال assisted Conversions در نظر گرفته می شوند. با این حال، اگر یک کانال بیش از یک بار رخ دهد، تنها یک بار شمارش می شود.

 

به بیان ساده، assisted Conversions مراحل یک قیف هستند

 

به طور خلاصه، آخرین کانال اعتبار تبدیل را دریافت می کند، در حالی که تمام کانال های منحصر به فرد دیگر قبل از آخرین کانال اعتبار برای assisted Conversions دریافت می کنند. بنابراین، هر کانال در مسیر مقداری اعتبار برای تبدیل نهایی دریافت می کند.

 

Google Analytics یک گزارش کامل دارد که به assisted Conversions اختصاص داده شده است.

 

بیا یک نگاهی بیندازیم!

 

گزارش assisted Conversions در Google Analytics

در حساب Google Analytics خود، گزارش‌ها را از Conversions → Multi-Channel Funnels → Assisted Conversions باز کنید.

بعد، نوع تبدیل را فیلتر کنید. برای مثال، E-commerce → Transaction را انتخاب می کنیم.

و دوباره، Source/Medium را به عنوان Primary Dimensionانتخاب کنید.

این گزارش تعداد Assisted Conversions را برای هر کانال در ستون داده اول نشان می‌دهد. این شامل هر منبعی است که حداقل یک بار در مسیر تبدیل کاربر ظاهر شده است.

 

ستون سوم حجم آخرین کلیک یا Direct Conversions را نشان می دهد. اینها منابعی هستند که در انتهای مسیر تبدیل کاربر قرار داشتند.

 

با این حال، تمرکز اصلی ما حجم این دو تبدیل نیست، بلکه نسبت این تبدیل ها خواهد بود.

 

آخرین ستون در این گزارش این نسبت assisted Conversions/Last Click or Direct Conversions را نشان می دهد.

بیایید ببینیم این نسبت چقدر برای پرفورمنس مارکترها قابل توجه است!

 

نسبت assisted Conversions / Direct Conversions

نسبت assisted Conversions / Direct Conversions موقعیت assisting channel را در مسیر تبدیل به ما می گوید.

 

ما می‌توانیم این نسبت را به سه دسته طبقه‌بندی کنیمبه طور قابل توجهی کمتر از 1، نزدیک به 1 و به طور قابل توجهی بیشتر از 1.

 

دسته اول (به طور قابل توجهی کمتر از 1) نشان می دهد که کانال کمکی در انتهای مسیر تبدیل است.

دسته دوم شامل نسبتی است که تقریباً 1 است. این نشان می دهد که کانال به همان اندازه یک کانال کمکی و آخرین کانال تبدیل است.

دسته سوم شامل نسبتی است که به طور قابل توجهی بیش از 1 است. این نشان می دهد که کانال بیشتر یک منبع کمکی برای تبدیل است و در ابتدای مسیر تبدیل رخ می دهد.

واضح است که این نسبت نشان دهنده اثربخشی کانال در تبدیل کاربر است. بنابراین، اگر عاقلانه از آن استفاده کنید، می‌تواند به افزایش تبدیل‌هایتان کمک کند.

 

نحوه استفاده از نسبت assisted Conversions / Direct Conversions

با استفاده از این نسبت، می توانید بر اساس موقعیت کانال در مسیر تبدیل، نوع ارتباطی را که می خواهید به کاربر ارائه دهید، تعیین کنید.

 

به عنوان مثال، اگر یک کمپین ایمیل گسترده از کانال خود دارید، می‌خواهید call to action در انتهای مسیر تبدیل باشد. بنابراین، کانال انتخاب شده باید نسبت به طور قابل توجهی کمتر از 1 داشته باشد.

 

از سوی دیگر، اگر می‌دانید که منبعی معمولاً در ابتدای مسیر تبدیل است، ممکن است بخواهید پیامی را که در آن کانال منتقل می‌کنید تغییر دهید.

 

شما فقط سعی می کنید کاربر را متقاعد کنید که در مسیر تبدیل به جلو حرکت کند، نه اینکه دائماً یک پیام پرفروش ارسال کنید. نسبت چنین منابعی به طور قابل توجهی بیش از 1 خواهد بود.

 

همچنین می‌توانید از حجمassisted conversions برای تصمیم‌گیری درباره پیام بازاریابی استفاده کنید.

 

حجم بالاتری از assisted Conversions به ما می گوید که یک کانال خاص در تلاش است برای اولین یا دومین بار مخاطبان بیشتری را به وب سایت ما بیاورد.

 

این کانال ممکن است مخاطب را تبدیل یا کانورت نکند، اما به افزایش دسترسی ما کمک می کند.

راه تشخیص ترافیک نامعتبر و کانال های متقلب با کمک Multi-Channel Funnels

تا به اینجا مشخص شد یک کاربر برای تبدیل شدن باید چندین بار از کانال های مختلف وارد شده باشد و همچنین ارزش اسیست کانورژن از اخرین کانل کانورت کمتر نیست.

موضوعی که وجود داره شما در یک کمپین تبلیغاتی از چندین کانال استفاده می کنید و از هر کانال یا توقع دارید در اسیست کانورژن باشد یا لست کلیک کانورژن. حال اگر یک کانال تبلیغاتی شما در هیچکدام از این موارد نبود چه میتوان گفت؟؟

در بودجه برابری که برای دو کانال خود میگزارید مثلا اینفلوئنسر مارکتینگ و تبلیغاتی کلیکی همسان و بنری، اگر ورودی از هر دو این کانال ها برابر بود اما از یکی از این دو در اسیست کانورژن و یا لست کلیک کانورژن موردی دیده نشد چه می توان گفت؟؟!

تنها چیزی که وجود دارن اینکه این کانال هایی که در اسیست کانورژن نیستند از ترافیک نامعتبری استفاده میکنند و با با تقلب بودجه تبلیغاتی شما را هدر میدهند، برای این قضیه به شما پیشنهاد می کنیم از پلتفرم تشخیص تقلب تبلیغاتی دژینو استفاده کنید.

نتیجه گیری

بنابراین این همه چیزهایی است که باید در مورد گزارش assisted Conversions در Google Analytics بدانید!

 

assisted Conversions کانال هایی هستند که تبدیل کاربر را تسهیل می کنند. آنها یکی از عوامل مهم برای اندازه گیری اثربخشی یک کمپین بازاریابی هستند. معیارهای مربوط به گزارش assisted Conversions در Google Analytics به ما در مورد سهم هر کانال در تبدیل نهایی می گوید.

 

هنگامی که این را تنظیم کردید، می‌توانید تکنیک‌های دیگر ردیابی را در Google Analytics نیز بیاموزید تا موفقیت کمپین‌های خود را اندازه‌گیری کنید.

 

آیا توانستید کانال های assisted Conversions را در وب سایت خود ردیابی کنید؟ آیا فکر می کنید آنها به اندازه ردیابی تبدیل های مستقیم مهم هستند؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

 

ارسال نظر